Nichicon UPM1C151MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPJ1C151MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860010373008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
150uF 16V 卤20% 260mA@120Hz Plugin,D6.3xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount