Nichicon UPJ1C151MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPS1C151MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
150uF 16V 卤20% 260mA@120Hz Plugin,D6.3xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
150¦ÌF 16V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 260mA@ 120Hz,375mA@ 10kHz 6.3mm*15mm*16mm
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL TH