KYOCERA AVX UPM1A561MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 560muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
981
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
590 mA
590 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFC1A561
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFK1A561
Panasonic EEUFK1A561 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUPJ1A561MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConEKZN100ELL561MHB5D
560¦ÌF 10V ¡À20% 3.5mm 9000h@ 105¡ãC 1.2A@ 100kHz,600mA@ 120Hz 11.5mm*8mm*13mm
描述
560uF 10V 100m惟 卤20% 595mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
560¦ÌF 10V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 595mA@ 120Hz,730mA@ 10kHz 8mm*20mm*21.5mm
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1A561MPD1TD
PM ELEC RAD 560UF 10V 3.5MM TA