Nichicon UPM1A472MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1A472MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.02 A
2.35 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPJ1A472MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC1A472
Cap Aluminum 4700uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEGXE100ELL472MLN3S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20%( 16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1860mA 5000h 125C Automotive Bulk
NichiconUPJ1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUPA1A472MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF
PanasonicEEUFK1A472S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2330mA 5000h 105C Automotive Bulk
描述
4700uF 10V 卤20% 2.11A@120Hz Plugin,D18xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Capacitor,4.7Mf,10Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1A472MHD6
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 4700 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL