Nichicon UPM1A391MPD6TD
Cap Aluminum 390uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 430mA 5000 hr 105C Ammo Pack
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,425
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
430 mA
430 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1A391MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUPJ1A391MPD1TD
NichiconUPJ1A391MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Wurth Elektronik860160273018
WCAP-ATLL Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUFC1A391
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1C391
Cap Aluminum 390uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
390uF 10V 卤20% 635mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount