KYOCERA AVX UPM1A391MPD1TD
390uF 10V 140m惟 卤20% 430mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Stock
951
Authorized Distributors
2
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
430 mA
430 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.002 mm
16.002 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1A391MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUPJ1A391MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860160273018
WCAP-ATLL Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FC1C391
Cap Aluminum 390uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1V391
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
UPM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 390muF 10V
CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1A391MPD1TD
PM ELEC RAD 390UF 10V 3.5MM TA