Nichicon UPM1A222MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
12,268
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
34 mΩ
34 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.53 A
1.69 A
1.69 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
NichiconUPJ1A222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
2200uF 10V 45m惟 卤20% 1.53A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1A222
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1A222MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1A222B
Panasonic EEUFC1A222B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConELXV100ELL222MK25S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1700mA 5000h 105°C Bulk
描述
2200uF 10V 卤20% 1.71A@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Voltage Rating:10V; Product Range:PM Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5m
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1A222MHD1TO