KYOCERA AVX UPM0J471MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,596
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
1000 hours
Ripple Current
455 mA
260 mA
260 mA
Height - Seated (Max)
14.5034 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-FR0J471B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FR0J471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUPJ0J471MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
NichiconUHV0J471MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKZN6R3ELL471MF11D
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 540mA 6000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKZM6R3ELL471MF11D
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KZM 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
470uF 6.3V 卤20% 505mA@120Hz Plugin,D10xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 6.3V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 505mA@ 120Hz,635mA@ 10kHz 10mm*14.5mm
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL