Nichicon UPM0J332MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM0J332MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
49
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.44 A
2 A
2 A
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPJ0J332MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC0J332
Cap Aluminum 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFM0J332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKZE6R3ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2360mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFM0J332B
Panasonic EEUFM0J332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYA6R3ELL332MJ25S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 3300muF 6.3V
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
3300uF 6.3V 39m惟 卤20% 1.44A@120Hz Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 3300 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:18Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM0J332MHD6