Nichicon UPM0J182MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM0J182MPD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,856
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.23 A
1.23 A
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
32.9946 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
NichiconUPJ0J182MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUPJ0J182MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFC0J182
Capacitor Aluminum Electrolytic 1800uF 6.3 Volt 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 3000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FC0J182B
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 3000h 105C Automotive Ammo
United Chemi-ConEKYA6R3ELL182MJ16S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
United Chemi-ConEKYB6R3ELL182MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1400mA 8000h 105C Bulk
描述
1800uF 6.3V 卤20% 1.23A@120Hz Plugin,D10xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (10 X 31.5mm) Radial 5mm 1230mA 5000h 105C Bulk