KYOCERA AVX UPJ2A680MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
845
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
210 mΩ
210 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
526 mA
559 mA
559 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM2A680MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
68uF 100V 卤20% 500mA@120Hz Plugin,D10xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 100V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFC2A680
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20%( 12.5 X 15mm) Radial 5mm 511mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 4000h 105°C Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
68¦ÌF 100V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 326mA@ 120Hz 10mm*25mm*26.5mm
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL TH