Nichicon UPJ2A221MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 220muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+128%
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,084
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
89 mΩ
89 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.17 A
1.08 A
1.08 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM2A221MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 220muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGXE800ELL221MK25S
Cap Aluminum Lytic 220uF 80V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 1240mA 5000h 125C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKZE800ELL221MK20S
Cap Aluminum Lytic 220uF 80V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1100mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC2A221L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FC2A221B
Cap Aluminum Lytic 220uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1170mA 5000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUBT1K221MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 80V 220muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
PJ Series 220 uF 100V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 220Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ2A221MHD6TN