Nichicon UPJ1K471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet12 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页17 年前
Datasheet7 页18 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1K471MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
7,857
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
70 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.06 A
1.65 A
1.65 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
相关零件
NichiconUPJ1J471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM1K471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConELXV630ELL471ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1000mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL471MM25S
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1750mA 5000h 105°C Bulk
描述
PJ Series 470 uF 80 V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 80V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):80V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:18Mm; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1K471MHD6