KYOCERA AVX UPJ1K221MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 220muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
6,431
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
881 mA
643 mA
643 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 220muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1J221MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 220muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUPJ1J221MHD6TN
PanasonicEEUFC1J221S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConEKZE101ELL221MK25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 100V, 20%, RADIAL
PanasonicEEUFC2A221L
描述
220uF 80V 130m惟 卤20% 643mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 80V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 643mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount