KYOCERA AVX UPJ1K121MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,534
Authorized Distributors
2
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
663 mA
444 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPJ2A121MHD6
120uF 63V 180m惟 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC2A121S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860080775015
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
444mA@120Hz 卤20% 7.5mm 80V 120uF Plugin,D16xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPJ1K121MHD6TN
PJ ELEC RAD 120UF 80V 7.5MM TA