Nichicon UPJ1A821MPD1TD
820uF 10V 110m惟 卤20% 835mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,512
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
835 mA
835 mA
835 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM1A821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB100ELL821MH15D
KYB Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 820muF 10V