Nichicon UPJ1A102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet12 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页17 年前
Datasheet7 页18 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.47%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1A102MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,976
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
895 mA
895 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPM1A102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ100ELL102MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1050mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY100ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1040mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ100ETD102MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
描述
1000uF 10V 100m惟 卤20% 895mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PJ Series 1000 uF 10V 105°C Ø12.5x15 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount