Nichicon UPJ0J682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ0J682MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
63
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.13 A
2.13 A
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM0J682MHD
6800uF 6.3V 24m惟 卤20% 2.25A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC0J682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J682L
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 2655mA 5000 hr 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J682B
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUPM0J682MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
6800uF 6.3V ±20% 3.35A@100kHz Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
6800uF 6.3V 29m惟 卤20% 2.13A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 6800 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL