Nichicon UPJ0J681MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
Stock
2,090
Authorized Distributors
2
Capacitance
680 µF
680 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
700 mA
580 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM0J681MPD6
680uF 6.3V 卤20% 685mA@120Hz Plugin,D10xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUPW0J681MPD
United Chemi-ConEKY-6R3ELL681MHB5D
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 6000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 6.3V 680muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXZ6R3ELL681MH12D
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 555mA 3000h 105C Automotive Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
680¦ÌF 6.3V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 580mA@ 120Hz,700mA@ 10kHz 10mm*16.5mm
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL