Nichicon UPJ0J151MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.24%
Stock
13,058
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
225 mA
27.2 mA
27.2 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXZ6R3ELL151MEB5D
Cap Aluminum Lytic 150uF 6.3V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 175mA 2000h 105C Automotive Bulk
NichiconUPW0J151MDD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFM0J151
United Chemi-ConEKZE6R3ELL151ME11D
Cap Aluminum Lytic 150uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 250mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUPS0J151MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
150¦ÌF 6.3V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 155mA@ 120Hz,225mA@ 10kHz 6.3mm*11mm*12mm
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL