Nichicon UPA1A102MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,385
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 mΩ
65 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.22 A
995 mA
995 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFC1A102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1A102B
United Chemi-ConELXZ100ELL102MH20D
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20%( 8 X 20mm) Radial 3.5mm 810mA 3000h 105C Automotive Bulk
NichiconUHD1A102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXV100ELL102MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPA 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
1000uF 10V 44m惟 卤20% 915mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
1mF 10V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 1.22A@ 100 kHz,915mA@ 120Hz 8mm*20mm*22mm
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL