KYOCERA AVX UPA0J222MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
183
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
4000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.49 A
710 mA
710 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPS0J222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFK0J222
Cap Aluminum Lytic 2200uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1490mA 4000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFC0J222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKZE6R3ELL222MJ25S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 6.3V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2150mA 4000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC0J222B
Panasonic EEUFC0J222B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConELXZ6R3ELL222MJ25S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 6.3V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPA 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
2200uF 6.3V 35m惟 卤20% 1.267A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPA0J222MPD1TD
PA ELEC RAD 2200UF 6.3V 5MM TA