Nichicon UMW1E470MDD
47uF 25V 卤20% 70mA@120Hz Plugin, D8xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-75.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UMW1E470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
PanasonicECE-A1EKA470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1EKA470I
Cap Aluminum 47uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 70mA 1000h 85°C Ammo Pack
NichiconUMA1E470MDD
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20%( 8 X 5mm) Radial 2.5mm 70mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECE-A1EKA470B
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL / 47 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMA 25V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 80mA 1000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
5mmL, For General Audio Equipment Lead Type, 47 μ F, 25 V, RoHS