Nichicon UMW1A101MDD
100uF 10V 卤20% 80mA@120Hz Plugin, D8xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UMW1A101MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
PanasonicECE-A1AKS101I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1AKS101B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 100uF SU SU BI-POL
PanasonicECE-A1AKS101
100uF 10V ±20% Plugin,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUMA1A101MDD
100uF 10V 卤20% 80mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
5mmL, For General Audio Equipment Lead Type, 100 μ F, 10 V, RoHS