Nichicon UMW0J330MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Obsolete
数据表和文档
Capacitance
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
37 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A0JKS330I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 33uF SU SU BI-POL
PanasonicECE-A0JKS330B
PanasonicECEA0JKS330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMP0J330MDD
33uF 6.3V 卤20% 55.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL