Nichicon UMA1A470MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
52 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUSR1A470MDD
47uF 10V 卤20% 88.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1AKS470B
Cap Aluminum 47uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 5mm 65mA 1000 hr 85C Ammo Pack
PanasonicEEAGA1A470
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECE-A1AKS470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL