KYOCERA AVX ULD2D3R3MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3.3UF 200 V, Ld Series 20000H 6.3 (dia.) X 11MM
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,712
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
1000 hours
Ripple Current
42 mA
36 mA
36 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2020-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
3.3uF 200V ±20% 42mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPW2E3R3MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 250V 3.3muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUVR2E3R3MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 250V 3.3muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
PanasonicECA2EHG3R3
Cap Aluminum 3.3uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 42mA 2000h 105°C Bulk
描述
3.3uF 200V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
3.3¦ÌF 200V ¡À20% 2.5mm 12000h@ 105¡ãC 42mA@ 120Hz 6.3mm*13mm
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
Capacitor, RAD CAP 200V 3.3uF 20%