Nichicon UKW1H222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1H222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
13,272
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
105 mΩ
Ripple Current
2.09 A
2.075 A
Height - Seated (Max)
35.5092 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1H222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUFW1J222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUKW1J222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA-1JHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConEKMQ630ELL222MMP1S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 63V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1650mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConESMH630VSN222MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
描述
2200uF 50V 卤20% 2.09A@120Hz Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1H222MHD