Nichicon UKW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
TME
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1H102MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,732
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUKW1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR1J102MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 63 Volt 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG630ELL102ML25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMQ630ELL102ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
PanasonicECA1JM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1H102MHD