Nichicon UKW1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-8.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1C332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,610
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.7 A
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
相关零件
NichiconUFW1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVR1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 3300muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1CM332
Cap Aluminum 3300uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1200mA 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010378023
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
3300uF 16V 卤20% 1.7A@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1C332MHD