Nichicon UKT1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.63%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKT1E470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,645
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Ripple Current
83 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 80mA 1000h 105°C Bulk
47uF 25V 卤20% 166mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFC1E470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 47muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA1EHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEUHD1E470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 47muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG250ETC470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 80mA 1000h 105°C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 83mA 1000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKT1E470MDD