Nichicon UKL2A100MPD1TD
10uF 100V 卤20% 90mA@120Hz Plugin, D8xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.38%
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,027
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
90 mA
71 mA
71 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConESMG101ELL100MF11D
SMG Series 100 V 10 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUVK2A100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 10muF 100V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG101ETD100MF11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 75mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
10¦ÌF 100V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 180mA@ 10kHz,90mA@ 120Hz ,D8xL12.5mm 8mm*12.5mm
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UKL2A100MPD1TD
KL ELEC RAD 10UF 100V 3.5MM TA