Nichicon UKL1H100MDDANATD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页16 年前
Newark
Stock
14,627
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
70 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
PanasonicECA1JM100
Cap Aluminum 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1JM100I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1JM100LW
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 70mA 2000h 85C Automotive
NichiconUFW1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
10uF 63V ±20% 70mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
10uF 50V 卤20% 70mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 1000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 10µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kl; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UKL1H100MDDANATD