Nichicon UKL1H010MDDANATD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,001
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
10.7 mA
10 mA
10 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSK010M063ST
Cap Aluminum Lytic 1uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 119.43 Ohm 10mA 2000h 85C Standard
Wurth Elektronik860020772005
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 1UF 63V 5MM RADIAL WCAP-ATG5 SERIES LIFETIME 2000H +105OC
PanasonicECA1HM010
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 10mA 2000 hr 85°C Bulk
PanasonicECA-1HM010B
Cap Aluminum 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 10mA 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUFW1H010MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF, 50V, 20%, RADIAL
NichiconUKW1H010MDD
KW Series 1 uF 50 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
描述
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2.5mm 10.7mA 1000h 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF, 50; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: KL Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead Spacing: 2mm; Height: 11mm; ESR: -
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1uF 50 Volt 105C 0.22mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKL1H010MDDANATD