KYOCERA AVX UKA1V332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 35V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Nichicon SCT
Newark
3 个月趋势:
-2.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,751
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.61 A
1.61 A
1.61 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1VHG332
Cap Aluminum 3300uF 35V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1610mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-HD1V332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 35V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUHD1V332B
United Chemi-ConESMG250ELL332ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
United Chemi-ConEKMG350ELL332MLP1S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 35V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1610mA 1000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 3300uF 35V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1610mA 2000h 105C Automotive Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 3300UF, WIDE TEMPERATURE, RADIAL, A
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKA1V332MHD