Nichicon UHW2A101MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet4 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Stock
31,101
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
572 mA
436.8 mA
436.8 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2015-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 100V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 100muF 100V
ZLJ Series 100 V 100 uF 10 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Wurth Elektronik860240675007
WCAP-AT1H Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-EE2C101S
Cap Aluminum 100uF 160V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1700mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG161ELL101MK25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 160V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 620mA 10000h 105°C Bulk
描述
100¦ÌF 100V ¡À20% 5mm 10000h@ 105¡ãC 1.43A@ 100 kHz,572mA@ 120Hz 10mm*20mm*22mm
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL