Nichicon UHW1E821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHW 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
TME
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHW1E821MPD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
13,703
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.5 A
1.176 A
1.176 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2012-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
ZLH Series 820 uF 63 V 10 kHrs 105°C LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicEEUFR1E821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FR1E821B
Panasonic EEUFR1E821B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
820uF 16V ±20% 1.96A@100kHz Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFR1H821S
Panasonic EEUFR1H821S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
820uF 25V 19m惟 卤20% 1.5A@120Hz Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
820¦ÌF 25V ¡À20% 5mm 10000h@ 105¡ãC 1.5A@ 120Hz,2.5A@ 100 kHz ,D10xL20mm 10mm*20mm*22mm
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 25 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL TH