Nichicon UHW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHW 25V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
TME
HQonline
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+299%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHW1E222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
83,904
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.4 A
1.784 A
1.784 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFR1A222L
Panasonic EEUFR1A222L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1A222LB
Panasonic EEUFR1A222LB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
2200uF 35V ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUHW1A222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHW 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Electrolytic capacitor; THT Long Life; 2200uF; 25V; 20%; 105deg.C; 12.5x25 r=5mm; 10000h
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 3.2A 10000h 105C Bulk
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL / 2200 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C