Nichicon UHV1V680MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
-0.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1V680MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
17,748
Authorized Distributors
1
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
180 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm