Nichicon UHV1E680MDD
Cap Aluminum Lytic 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 360mA 5000h 105C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
TME
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1E680MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
30,965
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
144 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicEEU-FR1E680
Cap Aluminum 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E680B
Panasonic EEUFR1E680B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 25V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKZN250ELL680ME11D
Capacitor RoHS Compliant: Yes
Wurth Elektronik860010473006
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUHD1E680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
68uF 25V 230m惟 卤20% 144mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 68Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHV1E680MDD