Nichicon UHV1E101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
TME
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1E101MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,894
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
180 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 25V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKY-250EC3101MF11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 340mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ETD101MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860040473003
WCAP-ATUL Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUFR1E101
Panasonic EEUFR1E101 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 450mA 5000h 105C Bulk
100 F 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - 5000 Hrs 105C