Nichicon UHV0J332MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
TME
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV0J332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,063
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.875 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFM0J332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFM0J332B
Panasonic EEUFM0J332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUHD0J332MHD
United Chemi-ConEKZE6R3ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2360mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYA6R3ELL332MJ25S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 3300muF 6.3V
描述
3.3mF 6.3V ¡À20% 5mm 6000h@ 105¡ãC 1.875A@ 120Hz,2.5A@ 100 kHz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*22mm
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 3300 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL