KYOCERA AVX UHE2A821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页9 年前
Newark
Factory Futures
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.21%
Stock
60,476
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
130 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.8525 A
2.106 A
2.106 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKYB101ELL821MMP1S
Cap Aluminum Lytic 820uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3.05A 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB800ELL821MLN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZN800ELL821MLN3S
820uF 100V ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
描述
Cap Aluminum Lytic 820uF 100V 20%( 18 X 40mm) Radial 7.5mm 2470mA 10000h 105C Bulk
820uF 卤20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 820uF 100V 105°C Ø18 x 40 mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 820Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE2A821MHD