Nichicon UHE2A680MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Farnell
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.59%
Stock
40,498
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
400 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.002 mm
16.002 mm
相关零件
United Chemi-ConEKYA101ELL680MJ16S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 68muF 100V
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 68muF 80V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
NichiconUPJ2A680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 100V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 400mA 7000h 105C Ammo
68uF 卤20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL / 68 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
HE Series 68 uF 100 V 105C 10 x 16 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:68µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:7000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lea
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:16Mm |Nichicon UHE2A680MPD1TD
CAP, 68µF, 100V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 100V; Product Range: UHE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 10mm; Lead Spacing: 5mm; Height: 16mm; Operating Temperature M