KYOCERA AVX UHE2A121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 120muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页16 年前
HQonline
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.47%
Stock
37,923
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
640 mΩ
640 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
535.5 mA
765 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKYB800ELL121MJ16S
Cap Aluminum Lytic 120uF 80V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.78A 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZN800ELL121MJ16S
Cap Aluminum Lytic 120uF 80V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1.15A 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZN101ELL121MK16S
Cap Aluminum Lytic 120uF 100V 20% (12.5 X 16mm) Radial 5mm 1430mA 10000h 105C Bulk
描述
HE Series 100 V 120 uF ±20 % Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 120uF 100V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 765mA 10000h 105C Bulk
120uF 卤20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL / 120 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 120Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:120Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE2A121MHD6