Nichicon UHE2A101MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
Future Electronics
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+83.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
840 mΩ
840 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
416.5 mA
416.5 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPM1K101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
100uF 80V ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKYA101ELL101MJ20S
100uF 100V ±20% 320mA@120Hz Plugin,D10xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
100uF 100V ±20% 265.5mA@120Hz Plugin,D10xL23mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
100uF 100V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 100 uF 100 V 105°C Ø10 x 25mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 416.5mA 7000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UHE2A101MPD1TD