Nichicon UHE1V221MPD6TD
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 7000h 105C Ammo
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Farnell
Newark
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
320 mΩ
320 mΩ
320 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
605.5 mA
605.5 mA
605.5 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUHE1E221MPD
United Chemi-ConEKY-250ELL221MHB5D
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 7000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 7000h 105C Automotive Bulk
描述
220uF 35V 80m惟 卤20% 605.5mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UHE Series 220 uF 35 V 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:220µF; Voltage(DC):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:220Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:12.5Mm |Nichicon UHE1V221MPD6TD