Nichicon UHE1V221MPD1TA
UHE Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 220muF 35V
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
23,805
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
41 mΩ
41 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
588 mA
1.24 A
1.24 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-250ELL221MHB5D
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 7000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
United Chemi-ConEKY-350EC3221MH15D
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 840mA 7000h 105°C Bulk
描述
220uF 35V 卤20% 588mA@120Hz Plugin,D8xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
220¦ÌF 35V ¡À20% 3.5mm 7000h@ 105¡ãC 588mA@ 120Hz,840mA@ 100kHz 8mm*15mm*16.5mm
CAP ALUM ELECT 220UF 35V 20% RADIAL