KYOCERA AVX UHE1V122MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 1200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,061
Authorized Distributors
5
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
78 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.12 A
2.632 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
33.5026 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-350ELL122MK30S
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 2650mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1V122
Panasonic EEUFR1V122 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-FR1E122L
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2470mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E122LB
Panasonic EEUFR1E122LB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB250ELL122MJ25S
1200uF 25V ±20% 1.91A@100kHz Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN250ELL122MJ25S
1200uF 25V ±20% 2.9A@100kHz Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20%( 12.5 X 31.5mm) Radial 5mm 2650mA 10000h 105C Bulk
1200uF 卤20% Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL / 1200 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
1.2mF 35V ¡À20% 5mm 10000h@ 105¡ãC 2.12A@ 120Hz,2.65A@ 100kHz ,D12.5xL31.5mm 31.5mm*31.5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1200Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1200Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1V122MHD