KYOCERA AVX UHE1J271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 270muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.08%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,034
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
640 mΩ
33 mΩ
33 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
535.5 mA
1.582 A
1.582 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
相关零件
270uF 63V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
270uF 50V 卤20% 882mA@120Hz Plugin,D12.5xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKYB800ELL271MK20S
Cap Aluminum Lytic 270uF 80V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1.43A 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKZN800ELL271MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
270uF 63V ±20% Plugin,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FR1H271
Cap Aluminum 270uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1890mA 10000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 270uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 765mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J271MHD6